
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.95 nF |
| Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Tolerance | 10 % |
| Diameter | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Height | 18.5 mm |
| Depth | 4.4 mm |
| Thickness | 4.4 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 93 V |
| Varistor Voltage | 47 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Surge Current | 1 kA |
| Energy | 9 J |
| Clamping Current | 10 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Schedule B | 8533400080 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 1 kA |
Stock: 1449
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19882
Ext.Price$0.19882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19882 | $0.19882 |
| 10 | $0.17644 | $1.76440 |
| 50 | $0.15658 | $7.82900 |
| 100 | $0.13540 | $13.54000 |
| 500 | $0.11708 | $58.54000 |
| 1000 | $0.11175 | $111.75000 |
| 3000 | $0.10667 | $320.01000 |
| 5000 | $0.10182 | $509.10000 |
